10 Mayıs 2019 Cuma

ramazan ayı iftar ve sahur menüsü - 5Ramazan sohbetleri:

“Bir günah işlediğinde hemen ümidini yitirme. Düştüğün yerden kalk ve azimle yoluna devam et.”


iftar menüsü:

- körili tavuk suyu çorba
- ızgara tavuk şiş
- enginar çanağında iç bakla
- rendelenmiş domates soslu-balzamik sirkeli çoban salata
- kolay krem karamel
- reyhan şerbeti

sahur menüsü:

- el açması peynirli gül börek
- çay


iftar ve sahur sofralarınız bereketli dualarınız kabul olsun .afiyet olsun.
15 yorum:

 1. Hayırlı sahurlar ablacığım bugünki akşam yemeğim ızgarada tavuk şiş olacak şimdi sayfanıza girince bana fikir oldu sayenizde sevgilerimle BAL

  YanıtlayınSil
 2. Yeşim hanım günaydın hayırlı cumalar diliyorum. Nefis görüntüler ellerinize emeğinize sağlık.
  DENİZNUR-SAMSUN

  YanıtlayınSil
 3. yeşim hanım ızgara tavuk şişi fırında pişirsek o lezzeti yakalarmıyız?
  DENİZNUR-SAMSUN

  YanıtlayınSil
 4. Hayırlı cumalar Yeşim hanım . Menü yine çok güzel ben de ıspanaklı gül böreği yapmak istiyorum.Elinize sağlık mine

  YanıtlayınSil
 5. Hayırlı cumalar yeşim hanımcım. Iftara misafirim var.ama yinede bir fırsat buldum sayfaya göz atayım dedim .ellerinize sağlık sevgiler.nihal.

  YanıtlayınSil
 6. Yeşim ablam hayırlı cumalar
  Yine dört dörtlük menüler hazırlanmış bizim için. Çok teşekkür ediyorum. Elleriniz dert görmesin. Ben de et tandır yapacağım bugün bizimkilere kısmetse ama ulaşamadım sizin duduklude et tandır tarifinize? Nasıl bulabilirim?
  Saygılarımla
  Belgin

  YanıtlayınSil
 7. Hayırlı Ramazan lar her tarifiniz Harika Allah razı olsun Ramazan yazılarınızı neden kaldırdınız bereket icin okuyacaktım ki kaldırmışsınız sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. EVDE BEREKET İÇİN OKUNACAK DUA
   Defalarca denenmiş sonuç veren çok tesirli bir bereket uygulaması şöyledir
   Yedi adet buğdaya 997 kere Yâ Fettâh Yâ Rezzâk esmalarını okuyup nefes ettikten sonra bu buğday tanelerini evinizin uygun bir köşesinde saklayın evinizin nasıl bereketlendiğini göreceksiniz..
   Bir başka bereket duasıda,
   Bismillâhirrahmânirrahîm. Allâhü latîfün bi ıbâdihi yerzüku men yeşâü ve hüvel kaviyyül azîz
   Hergün okuyan Allah c.c. izni ile darlık çekmez

   Sil
  2. Rızkın Bollaşması İçin Okunan Dua
   "Yâ Allahu, yâ Rabbi, yâ Hayyü, yâ Kayyûmü, Yâ Zel Celâli ve ikram. Es'elüke bismikel azîmil-a'zami, enterzukanî helâlen tayyiben. Allahümme in kâne rızkunâ fissemâi enzilhu, ve in kâne fil ardi ezhirhu ve in kane ba'iden karribhu, ve in kâne kâriben yessirhü, ve in kâne kalîlen kessirhü ve in kâne kesîren ihfazhü bilbereketi"
   Anlamı: Ya Allah, Ya Rab, ya Hayyü ya Kayyûm. Ya Zel Celali vel- İkram. Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim. Bana helâl rızık ver. Allah'ım, eğer rızkımız semada ise onu indir. Eğer yerde ise onu çıkar. Uzakta ise onu yaklaştır. Yakın ise kolaylaştır. Az ise çoğalt. Çok ise onu bereketlendir."
   Bu mübarek dua rızkımızı çoğaltmak ve bereketli olmasını sağlamak içindir. Rızkımız yerde, gökte, az ve çok her ne ise onu Mevla'dan istiyoruz. Rızkımızın bilhassa helâl olması için bu duayı ısrarla tekrar edersek, faydasını yakında inşallah görürüz.
   Rızkımızın Çoğalması İçin Okunacak farklı bir Dua
   Allahummer'zuknâ, rızkan helâlen tayyiben bilâ keddin, vestecib duâ enâ bilâ reddin, ve neûzübike anilfazî hateyni el-fakri veddeyni, sübhanel müferrici an külli mahzûnin ve mağmûmin, sübhâne men ca'ale hazainehü bi kudretihi beynel kâfi ven-nûn, innemâ emrühü izâ erade şey'en en yekûle lehü kün fe ye'kün, fe sübhanellezî bî yedihi melekûtü külli şey'in ve ileyhi turce'ûn. Hüvel Evvelü minel evveli vel Ahiru ba'del âhiri vez-Zahirü vel Bâtinü ve hüve bi külli şey'in Alîm.
   Bu dua sabah akşam rızkın çoğalması ve bereketli olması için okunur. En az on ilâ yirmi defa arasında aynı niyet üzerine sabah akşam okunacaktır. Faydası çok fazla olduğuna şüphe yoktur. Alimler bunu böyle bildirmişler ve devamlı olarak bu duayı okumuşlardır.
   Cumadan Sonra Okunacak Rızık Duası
   Allahümme yâ Ganiyyü, yâ Hamîdü, yâ Mübdiü yâ Mu’idü yâ Rahîmü ya Vedûd. Eğisnî bi helâlike an harâmike ve bitâatike an ma’siyetike vebi fadlike ammen sivake.
   Anlamı: Ey Ganî, ey Hamîd, ey icâd edici ve ey iâde edici ey merhamet sahibi ve ey muhabbet eden Allah’ım. Helâlin ile beni haramdan sakındır. Tâatın ile mâsiyetinden beni uzaklaştır. Fazlü keremin ile Senden gayrisini bana unuttur.
   Helal kazanç için ve bol rızık için bu duâya akşam sabah devam etmeli, en az üç veya yedi defa okumalı. Bu mübârek duâyı İmam-ı Âzam’ın okuduğu ve ondan kaldığı rivayet edilmektedir. Bilhassa rızkın çoğalması için okunan bu duâ en fazla cumâ namazından sonra okunmakta ve büyük fazilet gözetilmektedir. İmam-ı Âzam’ın bu duası bir çok fakiri zengin etmiştir.

   Sil
  3. Acil rızık duası
   Allahümme inni es’elüke min fadlike ve rahmetike fe innehu lâ yemlikühe illâ ente
   اللهم ان اسألك من فضلك ورحمتك فانه لايملكها الا انت
   “Allahım muhakkak ki ben sadece senin fazlından ve rahmetin den istiyorum. Ki bu fazıl ve rahmete ancak ve ancak sen malik olabilirsin.”

   Rabbimiz bizleri Sen senden başka kimseye muhtaç etme.

   “Ya Allah, ya Rab, ya hayyü ya Kayyûm. Ya Zel Celal-i vel İkram. Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim. Bana helal rızık ver. Allah’ım, eğer rızkımız semada ise onu indir, eğer yerde ise onu çıkar, uzakta ise onu yakınlaştır, az ise çoğalt, çok ise onu bereketlendir.” Amin

   Sil
 8. Hayırlı günler ablacım rızık duası için teşekkür etmek istedim. Rabbim senden razı olsun şunu sormak istiyorum yedi buğdaya ayrı ayrı mı okuyacağız .Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah

  YanıtlayınSil
 9. Hayırlı günler ablacım cevabın için teşekkür ederim sayende neler öğreniyoruz.Rabbim sizden razı olsun.Anneler gününüzü de kutluyorum sizi sevgiyle kucaklıyorum.iyi ki varsınız.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim canım bende sevgiyle kucaklıyorum sizi.

   Sil
 10. Cevabın icin çok teşekkürler senelerdir sizi takip ediyorum yaptıklarınız Harika sağolun bize çok seyler öğrettiniz saygılar sevgiler ayvaliktan necla

  YanıtlayınSil