7 Nisan 2017 Cuma

günün menüsü- tavuklu yayla çorba
- çıtır tortila kasesinde orman kebabı
- semiz otu salatası
- külahta meyve salatası14 yorum:

 1. Cuma namazında hutbe esnasında yüz defa “Ya Basîr” ism-i şerifini okuyanı Cenab-ı Allah hidayete erdirir, kalp gözünü açar. Cuma Günü ”YA VELİYYÜ YA ALLAH” esmasını (1000) defa zikreden kişi her istediğine kavuşur. Cuma günü “LA İLAHE İLLALAHÜ’L MELİKÜ’L HAKKU’L- MÜBİN” (200) defa zikreden Kişi Allah’tan ne isterse verilir. Cuma günü Sabah 'YA-RAKİB esması (312) defa zikrederek istegini Allah’a bildirrisen isteğin kabul olur.
  ---------------------------
  Cumâ günü namazdan önce abdestli, elbisesi temiz ve kalbinden dünyâ düşüncelerini çıkarmış olarak iki yüz kerre “Yâ Allahü el-mahmûdü fî fiâlihi” derse, Allahü teâlâ onun hastalığına şifâ verir.
  ------------------------
  Cuma günü ikindi namazı ile güneş batmasına kadar olan zaman diliminde Allah’dan isteyin.
  Cuma günü ”La ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram”” bu dua ile dua eder ve Allah’dan isterse, Allah mutlaka duanıza karşılık verir.
  -------------------------------
  10 hafta süreyle Cuma günleri onar defa “Yâ Ganiyy, Yâ Muğni” ism-i şeriflerini okuyan zengin olur. Cuma geceleri 100 defa “Yâ Dârr” ism-i şerifini okumaya devam eden Cenabı Hakka yakın olur ve zarar verici şeylerden emin olur.
  -----------------------
  Cuma günü akşama doğru “Yâ Veliyy” ism-i şerifini okuyanların hayırlı dilekleri kabul olunur. Cuma gecesi 1000 defa “Yâ Muhsî” ism-i şerifini okuyanın kıyamet gününde hesabı kolay olur. Cuma günü 1000 defa “Yâ Vâlî” ism-i şerifini okuyarak dua edenin duası kabul olur, işleri kolaylaşır.
  -----------------------

  tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle tüm sayfa takipçilerime hayırlı-nurlu cumalar diliyorum.sevgilerimle..

  YanıtlayınSil
 2. yeşim hanımcım sizin ve blogdaki arkadaşların cuması mübarek,dualarınız kabul ,herşey gönlünüzce olsun.ellerinize sağlık menü güzel görünüyor.sevgiler .nihal.

  YanıtlayınSil
 3. Allah razı olsun Yeşim ablacım hayırlı cumalar

  YanıtlayınSil
 4. Hayırlı sabahlar ve hayırlı Cumalar Yeşim hanımcım. Ne güzel bir yazı paylaşmışsınız. Allah razı olsun sizden. Dün sizin tahinli kekinizi yaptım. Bugün işyerindeki arkadaşlara getirdim.Öğlen yiyeceğiz. Bakalım nasıl bulacaklar sonra size bildiririm. Ellerinize sağlık. ALlah razı olsun sizden böyle güzel tarifler ve bilgiler paylaştığnız için. Sevgiler Berna..

  YanıtlayınSil
 5. Hayırlı Cuma'lar ablacım,menüde çok güzel:-)
  Sevgiler <3 makbule

  YanıtlayınSil
 6. Hayırlı Cumalar Yeşim hanım...
  Bahar tadında bir menü oluşturmuşsunuz maaşallah, bakmaya doyamıyor insan, elinize emeğinize sağlık...
  Yeşim hanım eğer sakıncası yoksa mail adresinizi yazabilir misiniz lütfen, sitede göremedim de... Sevgilerimle, İstanbul'dan Hülya... :)

  YanıtlayınSil
 7. hayırlı cumalar yeşim ablacım.Allah razı olsun senden bu mübarek günde bu güzel duaları,güzel menüyü bizlerle paylaştığın için.uzun zamandır buralardan uzaktım, babamın hastalığı ile uğraştık çok şükür Rabbim onu bizlere bağışladı.şu cuma mübarek günde Rabbim tüm hastalara şifa nasip eylesin,dualarımızı kabul etsin inşallah.aslı2048

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. çok geçmiş olsun canım.Allah şifalar versin.hayırlı cumalar..

   Sil
 8. Ablam benim merhaba
  Bu harika bir menü ama ben gözümü külahta meyve salatasina diktim. Ay bir tarafta waffle bir tarafta külah...bana da yazık ;) Hangisini yapsam? Ben az daha gezineyim. Özledim zaten, son kararımı veririm. Ellerinizden öpüyorum ablacım.
  Saygılarımla.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. külahıda yapabilirsin mutlaka makina olmasına gerek yok.tost makinasında tarifi vermiştim zaten...teflon tavayı iyice ısıt.üzerine 1 kaşık hamurdan dök.hamurun üzerine yağlı kağıt koy...üzerine ağırlık yapabilecekbiraz daha küçük bir tava veya tencere koy. koy üstten bastır.incecik pişecek.hemen sıcağı ile metal külaha hamuru sar..1-2 sn beklet soğuduğu zaman çıtır çıtır külah olacak...metal külahın yoksa yağlı kağıttan yapabilirsin...bende öpüyorum..

   Sil
  2. Ağzım açık okumuşum resmen yazdıklarınızı. Allah nazardan saklasın ablacım maşaAllah. Nasıl bir maharet bu..İşte böyle yapıyorsunuz ondan sonra millet kendi yeteneksizligini nasıl ortecegini bilemediğinden ne yapacağını şaşırıyor. Allahım kem gözden esirgesin sizi. Amin.
   Yine çok konuştum ben mutfağa gidiyorum çoookkkk teşekkür ederim canımın içi ablam. Öpüyorum vanilya kokulu ellerinizden.
   Saygılarımla.

   Sil
 9. Allah razı olsun abla yoğunluktan yeni yazabildim. Paylaşımların için bir kez daha allah senden razı olsun Rabbim bizi birbirimizden ayırmasın inş nurlu huzurlu geceler BAL

  YanıtlayınSil