1 Temmuz 2014 Salı

ramazan ayına özel iftar ve sahur menüsü-5iftar menüsü

-sultan çorbası
-güveçte girit kabağı ve biber dolma
-semizotu salatası
-beyaz çikolatalı mousse


sahur menüsü:

-kahvaltı tabağı
-gazozlu - meyvalı  tepsi pastası
-yumurtalı kahvaltı pidesi
-kabak sıyırma

sevgili peygamberimizden (sav) hadisler:
- Utanmadıktan sonra dilediğini yap!
 - (Allah Rasûlü) “Din nasihattir/samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün Müslümanlara” diye cevap verdi.
- Kim kötü ve çirkin bir iş görürse onu eliyle düzeltsin; eğer buna gücü yetmiyorsa diliyle düzeltsin; buna da gücü yetmezse, kalben karşı koysun. Bu da imanın en zayıf derecesidir.
- İki göz vardır ki, cehennem ateşi onlara dokunmaz: Allah korkusundan ağlayan göz, bir de gecesini Allah yolunda, nöbet tutarak geçiren göz.
- Zarar vermek ve zarara zararla karşılık vermek yoktur.
 - Hiçbiriniz kendisi için istediğini (mü’min) kardeşi için istemedikçe (gerçek) iman etmiş olamaz.
 - Müslüman Müslüman’ın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu (düşmanına) teslim etmez. Kim, (mümin) kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Kim Müslüman’ı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır. Kim bir Müslüman’ı(n kusurunu) örterse, Allah da Kıyamet günü onu(n kusurunu) örter.
 - İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de (gerçek anlamda) iman etmiş olamazsınız.
- İşçiye ücretini, (alnının) teri kurumadan veriniz.
 - Rabbinize karşı gelmekten sakının, beş vakit namazınızı kılın, Ramazan orucunuzu tutun, mallarınızın zekatını verin, yöneticilerinize itaat edin. (Böylelikle) Rabbinizin cennetine girersiniz.

 iftar ve sahur sofralarınız bereketli dualarınız kabul olsun...


1 yorum:

  1. Yeşim ablam iyi iftarlar kabak sıyırma yı iftara yaptım nefis oldu tadı da enginarı andırıyor sana fotosunu mail atıcam kalan kabakları da Mücver yaptım Ohh missssss

    YanıtlayınSil